Specyfika hal przemysłowych, różne wymagania wynikające z zastanej infrastruktury technicznej, zmienne środowisko pracy czy nietypowe zadania do realizacji to tylko niektóre parametry, które decydują o wyborze optymalnej technologii dla danej aplikacji. Niezależnie od tego czy planujesz wdrożenie robotów AGV w nowej lub istniejącej już hali wybierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.
Precyzyjne, niezawodne i elastyczne systemy nawigacji sprawiają, że nasze roboty mobilne AGV znajdują szerokie zastosowanie nawet w skomplikowanych w procesach przemysłowych i intralogistycznych.
- Nawigacja magnetyczna (Nawigacja po ścieżce) – na trasach, którymi ma poruszać się autonomiczny robot AGV/AMR wykleja się specjalną taśmę magnetyczną. Robot poprzez specjalne czujniki/anteny odczytuje taśmę umieszczoną na podłodze dzięki czemu jest w poruszać się pomiędzy wyznaczonymi punktami na trasach. Dodatkowe markery (znaczniki RFID lub kody QR) pozwalają robotom na określenie swojego położenia a co za tym idzie określenia rodzaju czynności, które mają być realizowane w danym punkcie trasy.
- Nawigacja laserowa – w strefach, w których mają poruszać się roboty autonomiczne AGV/AMR montuje się specjalne znaczniki (reflektory odblaskowe), które stanowią dla Robota punkty odniesienia w przestrzeni. Dzięki odbiciu się wiązki lasera zainstalowanego na robocie AGV/AMR od poszczególnych znaczników robot określa swoją pozycję na hali oraz rodzaj zadnia, które ma być w danym miejscu zrealizowane.
- Nawigacja Naturalna | SLAM | – To rodzaj nawigacji, w której robot wyposażony w specjalne czujniki (kamery 3D, lidary, lasery) mapuje (skanuje) otoczenie, aby stworzyć wirtualne mapy i trasy oraz lokalizować swoje położenie na nich.
- Nawigacja hybrydowa – Połączenie różnych systemów nawigacyjnych, przełączanie z jednego trybu na drugi następuje w zależności od pozycji robota AGV/AMR na hali oraz zadania, które ma realizować.